0 242 339 22 22+ 0505 962 07 45 cgstemizlik7@gmail.com

Dış Cephe Temizliği

EKİP 5

Dağcı sistemi cam silmek

Dış Cephe Temizliğinde Nelere Dikkat Edilmeli?

Dış cephe denildiği zaman genellikle akla cam gelmektedir. Ancak gelişen teknoloji ve değişen trendlerle
birlikte yüksek binaların dış cephelerinde camın yanı sıra metal ve alüminyum gibi malzemelerden de oluşabilmektedir. Bu yüzden dış cephe temizliği gerçekleştirilirken dikkat edilmesi gereken ilk husus nasıl bir yüzeyin temizleneceği hususudur. Temizlik gerçekleştirilecek olan yüzeyin özelliklerine uygun temizleme ürünleri kullanılması sayesinde dış cephenizde çizilme gibi deformasyonlara maruz kalmanız söz konusu olmayacaktır.

Söz konusu yüksek binalarının dış cephelerinde meydana gelecek olan temizlik işlemleri olduğundan dolayı hijyen temizlik ekipleri tarafından yapılması gerekir. Bireysel olarak çalışan ve gerekli ekipmanlara sahip olmayan kişilerin gerçekleştireceği temizlik hijyenik olmayacağı gibi son derece güvenliksiz olacağından dolayı oluşabilecek zararların önüne geçilebilmesi bakımından bu konuda gerekli eğitimi almış kişilerden dış cephe temizliği konusunda destek almanız sizin için çok daha doğru bir seçim olacaktır. Aksi takdirde elde edeceğiniz sonuç beklentilerinizi karşılamayacak ve sizi memnun etmeyecektir.

Binalarda dış cephelerin temizlenmesi konusu uzmanlık gerektiren bir husustur. Asma kabinler ve dağcılık ipleri gibi güvenlik önlemleri alınmadan gerçekleştirilen temizlik sadece bölgesel olacağı gibi binanın tüm dış cephesini bu şekilde temizlemek zor, uzun ve dış cepheye zarar verici olabilmektedir. Ayrıca gerekli güvenlik tedbirleri alınmadan gerçekleştirilen dış cephe temizliği işlemleri sırasında temizlik elemanının ayağının kayması gibi sebeplere bağlı olarak düşmesi ve bu durumun ölümle sonuçlanması gibi bir durum söz konusu olacağından bu konuda işinin ehli ve gerekli eğitimleri almış kişilerden temizlik hizmeti almanız büyük bir öneme sahiptir.

Söz konusu dış cephe temizliği olduğunda bilmeniz gereken bir diğer husus da bu tür temizliklerin yılda en az 2 kez yaptırılması gerektiğidir. Cam, metal ve alüminyum gibi dış cephe malzemelerinin dış hava koşulları sebebi ile kolay kirlenebilir durumda olması sebebi ile kötü görünümden kurtulmak ve dış cephede oluşabilecek deformasyonlardan korunabilmek için bu temizliğin yılda en az iki kez yapılmasına dikkat edilmelidir. Ayrıca yağmur gibi durumlara karşı bu cephelerin temizliği sırasında su tutmaz özellikteki temizlik ürünlerinin kullanılması da yapılan temizliğin uzun süre kalıcı olmasını sağlayabilmek açısından öne taşır.