0 242 339 22 22+ 0505 962 07 45 cgstemizlik7@gmail.com

Dış Cephe Temizliği

Dış Cephe Temizliği

Dış cephe cam temizliği

Dış cephe cam temizliği

Teknolojinin gelişmesi ve binaların da daha yüksek hale gelmesi ile birlikte binaların dış cephelerinin

temizliği konusunda da daha profesyonel hizmetler alınmasını zorunlu hale getirmiştir. Bireysel olarak çalışan temizlik elemanlarının gerçekleştiremeyeceği dış cephe temizliği sadece çeşitli araç ve ekipmanlar kullanıldığı takdirde doğru ve tam olarak gerçekleştirilebilecektir. Bu yüzden profesyonel olarak bu hizmetleri sunan firmalardan yardım almanız güvenli ve kaliteli bir temizlik işleminin gerçekleşmesi için en doğru seçim olacaktır.

Hiç profesyonel olmayan şekilde gerçekleştirilen ekipmansız ve cama çıkarak gerçekleştirilen temizlik işlemleri sırasında hem iş güvenliğinin sağlanmaması hem de yapılan işin yeterince hijyenik olmaması sebebi ile temizlik işlemleri gerçekleştirilirken dışarıdan en uygun araçlar kullanılarak gerçekleştirilen temizlik hizmetlerinden faydalanmanız yararınıza olacaktır. Asansörlü araçlar ve temizlik elemanlarının güvenliğini sağlayacak olan halat korumalar kullanılarak gerçekleştirilen temizlikler daha sorunsuz bir şekilde gerçekleşir. Bu sebeple dış cephe temizliği konusunda hem iş makineleri kullanılarak gerçekleştiren hem de dış cephelerinizin yüzeyine en uygun temizlik yöntemlerini kullanarak gerçekleştiren ekiplerden yardım almanız daha doğru olacaktır.

Dış cephe denildiği zaman genellikle cam yüzeyler akla geliyor olsa da kompozit, siding, alüminyum, plastik boya, granit ve btb gibi kaplama malzemeleri de göz önünde bulundurulduğu zaman bu yüzeylerin temizliği konusunda uygun temizlik ürünleri kullanılması gerektiğini görebilirsiniz. Cam filmi gibi malzemelerin soyulmasına ya da formunun bozulmasına neden olabilecek temizlik ürünleri kullanılarak gerçekleştirilen temizlik işlemleri doğru olmayacaktır. Bu durum görüntünün bozulmasına neden olabileceği gibi yeterince iyi bir temizlik işleminin gerçekleşmemesine de neden olabilecektir.

Genel olarak binalara baktığımız zaman dış cephenin her zaman iç kısımlara nazaran daha tozlu olduğunu ve çok daha çabuk kirlendiğini görebiliyoruz. Özellikle yağmur gibi hava koşulları, egzoz dumanları gibi dış ortam etkenleri sebebi ile dış cephe temizliği konusuna mutlaka dikkat edilmesi gerekmektedir. Vinçli, sepetli ve dağcı gibi temizlik yöntemleri kullanılarak gerçekleştirilen temizlik hizmetlerinden faydalanmanın yanı sıra kullanılan ürünlerle toz tutmayan, suyun hemen akmasını ve yağmur ve kar lekesi bırakmayan temizlik ürünleri kullanan firmamızdan yardım almanız dış cephelerinizin hijyenini kalıcı olarak uzun süre sağlayabilmeniz bakımından faydanıza olacaktır.