0505 962 07 45 cgstemizlik7@gmail.com

Finike yangın temizliği CGS Temizlik

Kompozit temizliği

Evcil Hayvan Besleyenler İçin Ev Temizliği Nasıl Olmalıdır?

Evcil hayvanlar, çok sevimli olmakla birlikte yaşadıkları ortamı temiz tutmak pek de kolay olmamaktadır. Kedi, köpek gibi evcil hayvanları evlerinde besleyen insanlar, ev temizliğinde bazı detaylara dikkat etmelidir. Eğer vakit bulunamıyor ise, Finike ev temizliği ifadesi ile temizlik hizmeti veren şirketler bulunabilir.

Evcil Hayvanların Tüy Sorunu Nasıl Önlenebilir?

Muhtemelen evinde hayvan besleyenleri düşündüren en önemli şey, evcil hayvanların tüy dökme sorunudur. İç mekanlarda çok vakit geçiren evcil hayvanlar için, yıl boyunca tüy dökmeleri normaldir ve bazıları diğerlerinden daha fazla tüy dökmektedir. Tüy dökmelerini durdurmak için yapılabilecek bir şey yoktur ancak tüylerin evin dört bir yanında uçuşması engellenebilir.

Evde beslenen hayvanın pire kontrolünü kışın bile olsa yıl boyunca güncel tutmak ve düzenli bir fırçalama yapmak mobilya üzerine ve zemine tüy dökmesini önleyecektir. Ayrıca artık marketlerde hayvan tüylerini toplaması için elektrikli süpürge ucuna takılan başlıklar satılmaktadır. Bu başlık, bazı evcil hayvanların hoşuna gidiyor, çünkü bu onlara hafif bir masaj yapılıyormuş gibi hissettirmektedir. Hayvanlar düzenli olarak traş ettirilirse de tüy sorunu azalmış olacaktır. Yine de evcil hayvan yaşayan evlerde neredeyse her gün süpürme ve silme ve toz alma işlemleri yapılmalıdır.

Kötü Kokulardan Kurtulma Yolları

Evde beslenen evcil hayvan kokuları, sirke ve karbonat gibi doğal temizleyiciler kullanılarak yok edilebilir. Örneğin; süpürmeden önce, halılara karbonat serpmek, halıdan gelen kokuları nötralize etmeye yardımcı olabilir. Mobilya ve koltuklarda ise her zaman örtü kullanılmalıdır ki kolayca kaldırılıp yıkanabilsin.

Evcil hayvan yatak takımları için haftada bir yıkanması tavsiye edilir ve bu aynı zamanda pirelerle mücadeleye de yardımcı olmaktadır. Evin giriş kapısının yakınında, bir kase su ve eski havlular bulundurarak, bunları evcil hayvanlar, özellikle çamurda yürüyüp içeri girdiklerinde patilerini silmek için kullanabilirsiniz.

Evcil hayvanlar ile yaşamak, evin temiz bir şekilde pırıl pırıl olması anlamına gelmez. Evcil hayvanlar, çocukların yarattığı dağınıklığın yarısı kadarını dahi yapmazlar ve karşılığında sahiplerine sonsuz sevgi verirler. Öyleyse evin her yerinde biraz tüy olsa ne fark eder? Finike ev temizliği konusunda birçok firma bulundurmaktadır. Bu sayede ev temizliği, sorun olmaktan çıkacaktır.

Hemen Arayın