0505 962 07 45 cgstemizlik7@gmail.com

Bahçe Bakım Hizmetleri

26
May

Bahçe bakım hizmetleri

Bahçe bakım hizmetleri

Bahçe bakım hizmetlerini alanında uzman personellerimiz tarafından verilmektedir. Bahçe bakım hizmetini veren personelimiz bahçıvan olarak görev yapmış doğanın dilinden anlayan kişilerdir. Bahçe bakımı çok özen gerektiren bir hizmettir. Çünkü ilgilendiğiniz ve bakımını yaptığınız canlı bir hayat olduğu için bakımına özen göstermeniz gerekmektedir. Bahçe bakımında uzman personelimiz mevsimine göre bahçenizde yapılması gereken tüm işlemleri hassasiyet ile yapacaktır. Bahçe bakımında gübreleme, budama, toprağı havalandırma , çiçek ve fidan ekimi gibi daha bir çok uğraşılması gereken kısım mevcuttur. Alanında bilgili olmayan bir kişi tarafından yapılacak olan müdahale bahçenize ve bitkilerinize zarar verebilir.

Bahçe Bakım Hizmetleri ve Bahçe Düzenleme Hizmeti

Bahçe bakımında diğer önemli bir konu ise bahçe düzenlemesi dediğimiz peyzaj işlemleridir. Peyzaj işlemi genelde peyzaj mühendisleri tarafından yapılır ve uygulamaya konulur. Projeye uygun olarak taş döşemeleri, fidan ekimi, aydınlatma gibi işlemler yapılarak bahçenizin peyzaj işlemi bitmiş bundan sonraki aşamada bu dikilen fidan ve tohumların düzgün bir şekilde sulanması ve gübrelenmesi işlemi vardır. Bu işlemler sırasında kimyasal ilaçlarda kullanılabilmektedir. Bu ilaçların kullanımı sırasında dikkatli olunması gerekmektedir. Bu ilaçların kullanımı yapılırken bu işi yapan kişinin kendisini koruması gerekmektedir. Aynı zamanda bu ilaçlar dozajında bitkilere enjekte edilmelidir. Aksi taktirde bitkiye de öldürmüş olursunuz.

Bahçe bakımında mevsimsel olarak yapılacak işlerde mevcuttur. Her bitkinin kendine göre bir mevsimi vardır. Özellikle sonbahar aylarında solan bitki ve ağaçlardan dolayı bahçeniz yapraklarla dolar. Sonbahar ayları ayrıca budama yapmak içinde ideal mevsimlerdir. Ayrıca bahçe bakımında çardakların bakımıda önemli bir unsurdur. Bir çok bakımlı bahçede oturma alanı olarak ahşap çardaklar yapılır. Çardaklar genelde ahşap malzemeden yapılır bu sebeple her yıl mutlaka kontrolden geçirilmesinde fayda vardır. Zamanla değişik böcekler ahşabı içten içe kemirmeye başlar. Bunun ahşap üzerine zararlı böceklerden koruyucu malzeme sürülmelidir. Aynı zamanda sürekli dış mekanda bulunduklarından dolayıda yılda bir kere boya yaparak ahşabı korumakta fayda vardır. Çardak eğer bakım gerektirecek bir durumda ise mutlaka uzmanından yardım alınmalı ve çardak onarılmalıdır. Aksi taktirde tatsız olaylar ile karşılaşılabilir.

Bahçe Bakım Hizmetleri için tıklayınız

Hemen Arayın