0505 962 07 45 cgstemizlik7@gmail.com

KAPSAMLI EV TEMİZLİĞİ NASIL YAPILIR CGS Temizlik

dış cephe cam temizliği

dış cephe cam temizliği

KAPSAMLI EV TEMİZLİĞİ NASIL YAPILIR

Büyük ve kapsamlı ev temizliği genelde mevsim geçişlerinde ya da özel günlerde daha çok yapılmaktadır. Evinizin bakımı ve temizliği mobilya ve dekorasyonunuzdan bağımsız olarak değerlendirilir. Evinizin estetik ve güzel bir görünüme kavuşması için onu düzenli ve temiz tutmanız gerekmektedir. Bu konuda isterseniz ailenizle birlikte kendiniz gönüllü olabilir ya da bir temizlik şirketleri aracılığıyla temizliği tamamlayabilirsiniz. Kapsamlı ev temizliği nasıl yapılır?

Öncelikli Olarak Evinizi Havalandırın

Ev içerisinde hava sirkülasyonunu korumak adına mevsim gözetmeksizin mutlaka eviniz düzenli bir şekilde havalandırmalı. Evin temizliğini ve bakımını gösteren en önemli unsur, evinizin havasının temiz olmasıdır.

Duvarda Oluşan Lekeler

Ev temizliği sırasında duvarların temiz olması çok önemlidir. Kapsamlı, büyük temizliklerde duvar temizliği son derece önemlidir. Duvar temizliğini duvarlarınıza tek tek bakılarak tespit edilen lekeler ortadan kaldırılarak yapılır. Duvar silme işlemi sırasında mikrofiber bez kullanımı ya da aşındırıcı etkisi olmayan leke çıkarıcılar kullanılmalı.

Cam ve Perdeler

Perdeleriniz çamaşır makinesinde yıkanırken camlarınızı temizleyebilirsiniz.. Cam silme sularının içerisine az miktarda tuz eklenerek camlar çok daha etkili temizlenir. Camlarınızı sirkeli suyla temizlemek etkili bir yöntemdir.

Ortalığı Toparlayarak Toz Alın

Düzenli toz alınan evler bakımlı ve temiz görünür. Mobilyaların ve ahşap eşyaların tozunu ahşap mobilyalar için özel olarak üretilmiş deterjanlı sular ile alınmalı.

Çarşaflarınızı Değiştirin

Bütün çarşafları, yastık kılıflarını ve nevresimleri yenisiyle değiştirin. Bu işlemler öncesinde yastıklarınızı mümkünse eğer balkonda bekleterek havalandırmanızda büyük fayda var.

Çekmece ve Dolaplar

Tozlanmış olan çekmece ve dolaplarınızı temizleyip eşyalarınızı yeniden yerleştirin. Çekmece ve dolapların dağınıklığı gizleyen unsurlar oldukları için temiz ve düzenli olmaları oldukça önemlidir.

Tuvalet ve Banyo Temizlenmeli

Hijyen ve temizlik anlamında en çok zaman ayrılan bölgeler tuvaletler ve banyolardır. Özellikle sağlık açısında tuvalet ve banyoların temiz kalması büyük önem taşır. Özellikle temizlik firmaları banyo ve tuvalet temizliği konusunda titiz ve hassas davranmaktadır. Klozet, küvet ve duşakabin temizliğinde köşelere de çok dikkat edilmeli.

Bütün Ev Süpürülmeli

Ev temizliğinin vazgeçilmezi elektrik süpürgesi kullanımıdır. Süpürme işlemine evinizin en içerideki odasından başlayın. Mobilyaların altında kalan toz tanelerini özen gösterilmeli. Halıların süpürülmesine fazla vakit ayrılmalı. Eğer evinizi düzenli olarak süpürmüyorsanız ve çok toz birikiyorsa bu işlem toz almadan önce yapılmalı.

Mutfak Temizliği

Evlerin havasını değiştirmek için mutfak temizliği yeterli olmaktadır. Evlerin kalbi olan mutfakların temizliği, evinizin yaşam değerlerini yansıtır. Varsa bulaşıkların yıkanması, dolap ve rafların boşaltılarak silinip yeniden düzenlenmesi gerekmektedir.

Yer Silme

Kapsamlı ev temizliğinin son aşaması yer silmedir. Süpürgelikler yer silme işlemine başlangıç noktasıdır. Köşelerden başlayarak bütün ev silinerek temizlenmeli.

Hemen Arayın