0505 962 07 45 cgstemizlik7@gmail.com

Kaş yangın sonrası temizlik CGS Temizlik

Villa temizliği

Yangın Sonrası Temizlik Nasıl Yapılır?

Yangınlar insanlardan kaynaklı olarak yaşanabilen ya da yıldırım düşmesi gibi doğa olayları sonucu meydana gelebilen felaketlerdir. Yangınlar binalarda ve ev içlerinde meydana geldiği zaman ciddi oranda mal kaybına neden olmaktadır.

Evde yangının şiddetine ve büyüklüğüne bağlı olarak bazen küçük bir alan bazen bir odanın tamamı ve bazen de tüm daire yanabilmektedir. Eğer evde kısmı olarak yanıklar var ve yangına zamanında müdahale edilmiş ise evde gerekli olan temizlikler yapılıp tekrar bir kullanım alanı olarak hazırlanması mümkündür. Bunun için ise detaylı bir temizlik işlemi yapılmalıdır. Yangın durumundan sonra yapılacak temizlik işlerinde aşağıdaki basamaklar uygulanmalıdır. Bu işler için gerek duyulursa Kaş yangın sonrası temizlik işi yapan firmalardan da yardım talebinde bulunulabilir.

Yangın Sonrası Temizlik İşlemi

Yangından sonra temizliğe başlarken öncelikli olarak içeride bulunan yanmış tüm parçalar dışarı çıkarılmalı ve bu esnada da küller etrafta olacağı için camlar açık tutulmalıdır. Ortamdan eşyalar çıkarıldıktan sonra önce kuru temizlik sonra da ıslak temizlik yapılarak ortamdaki küller tamamı ile arındırılmalıdır. Bu aşamadan sonra mutlaka duvarların temizlenmesi gerekir. Bu işlem boyacılar tarafından yapılırken bir yandan da pencere ve camların temizliği yapılabilir. Pencereler ve kapılan yangından etkilenmedi ise tekrar boyanıp cilalanarak temizlenebilir.

Duvar ve kapı pencere temizlikleri yapıldıktan sonra evde bulunan is kokusunu giderilmesi için sürekli olarak havalandırma sağlanmalıdır. Varsa zeminde yanan noktalar da tekrar onarılıp temizlenmelidir. Zeminle ve duvarlar tamamen is kokusundan ve lekelerden arındıktan sonra odaya tekrar yeni eşyalar alınarak kullanılmaya devam edilebilir. Yanan eşyaların onarımı sağlıklı olmayacağından yeni eşyalar almak bu alanlar için daha makul olmaktadır.

Yangın Çıkan Alanlarda Kullanılan Malzemeler

Yangın tehlikesi bulunan alanlarda kullanılan temizlik malzemelerinin yanıcı olmaması ve alkol içermemesi çok önemlidir. Alkol yanmayı kolaylaştıran ve hızlandıran bir madde olduğu için mutlaka evlerin dışında tutulmalıdır. Temizlik için kullanılan malzemelerin de içeriğine dikkat edilmelidir. Bu konuda Kaş yangın sonrası temizlik hizmeti veren firmalardan malzeme ve temizlik elemanı desteği de alınabilmektedir. Firmalar bu konuda uzman ekipleri ile ihtiyacınız olan desteği vermektedir.

Hemen Arayın