0 242 339 22 22+ 0505 962 07 45 cgstemizlik7@gmail.com

Ofis Temizliğinde İzlenecek Yol Nasıl Olmalıdır

Ofis temizliği

Ofis temizliği

Ofis Temizliğinde İzlenecek Yol Nasıl Olmalıdır?

 Çalışan kişi sayısına ve iş yoğunluğuna bağlı olarak ofis temizliği konusunda bazı ihmallerin yapılması söz konusu olabilir. Ancak insanların günün büyük bir bölümünü çalışarak geçirdikleri düşünülecek olduğu zaman bu alanların temizliği konusunda oldukça dikkatli olunması gerekir. Bu konuda profesyonel kişilerden temizlik hizmeti almanız ofislerinizin daha hijyenik ve sağlıklı alanlar haline gelmesine olanak sağlayacaktır. Dağınık ve pis bir ofiste çalışmak kimseyi memnun etmeyecek ve elbette buna bağlı olarak çalışma verimliliğini de düşürecektir. Bu yüzden ofislerin temizliğinde titiz olunması ve bu temizlik işlemlerinin bir yol izlenerek gerçekleştirilmesi gerekir.

Ofislerinizin daha çalışılabilir bir alan olmasını sağlamak için gerçekleştirilecek olan ofis temizliği için izlenecek yola baktığımız zaman ilk adımın çöp kovaları ve küllüklerin boşaltılması olduğunu görebiliyoruz. Küllüklerin boşaltılırken etrafa saçılmasını önleyebilmek için kovanın dibine doğru boşaltmaya ve içerisinde yanan bir izmarit olmadığına da dikkat etmek gerekir. Kovaları boşaltırken de poşetin kirli, ıslak, kötü kokulu ya da yırtık olup olmadığı konusuna dikkat edilmelidir. Islaklık ya da yırtıklık varsa poşeti düzenli değiştirmek gerekecektir.

Atıkların uzaklaştırılmasından sonra 20 cm ile 2 metre arasındaki düz alanların temizliğine geçilmelidir. Süpürgeliklerden başlayarak üst kısımda elimizin yetiştiği alana kadar olan alanları silmek gerekir. Bu alanlarda bulunan tablo ve aksesuarların da temizlenmesi gerekir. Ancak bunları yaparken ayrı bir bez kullanılması gerekmektedir. Ofis temizliği konusunda izlenecek bir diğer adım telefon ve masaüstünde bulunan cihazların temizlenmesi konusudur. Masa üzerinde bulunan bilgisayar, hesap makinesi, yazıcı ve faks gibi aletlerin temizliği ile telefon temizliğinin farklı bir bez kullanılarak gerçekleştirilmesi gerekir. Telefonla ağız teması bulunduğu için bilgisayarı sildiğiniz bezle temizlememeniz gerekir.

Masa üstünde bulunan ürünleri temizledikten sonra masayı temizlemeniz gerekir. Masada leke kalmayacak şekilde temizleme işlemini de gerçekleştirdikten sonra tüm zeminin temizliği işlemine geçilmelidir. Zeminin özelliğine göre temizlik şekli de değiştirilmelidir. Zeminde halı varsa yürüme yollarının ve görünen yerlerin vakumlanması gerekir. Sert zemin ise önce kuru sonra ıslak paspaslama işlemi gerçekleştirilmelidir. Ofis temizliği için bu adımlar gerçekleştirildikten sonra son bir kontrol yaparak temizliğin bitirilmesi mümkün olacaktır.