0 242 339 22 22+ 0505 962 07 45 cgstemizlik7@gmail.com

Okul temizliği

Merdiven temizliği

Merdiven temizliği

Okul Temizliği

Yaygın ve örgün eğitim kurumlarında öğrencilerin sağlıklarını koruyabilmek ve eğitimde hedeflenen kitleye ulaşılmasını sağlayabilmek için okul binalarının fiziki yapılarının sağlık koşullarına uygun bir şekilde temizlenip daha hijyenik bir hale getirilmesi önem taşımaktadır. Okul temizliği konusunda deneyimli kişilerden alınacak olan hizmetler sayesinde öğrencilerin ders çalıştığı ve gezindiği okul binasının iç kısmının ve gezindikleri bahçenin temizlenmesi çok daha kolay olacaktır.

Okullarda çok sayıda öğrencinin bulunuyor olması ve gün içerisinde bu trafiğin yoğun bir şekilde arkasında atık bıraktığı düşünülecek olduğu zaman okulların temizlenmesi esnasında hem günlük hem de haftalık olarak gerçekleştirilmesi gereken temizlik işlemlerinin büyük bir öneme sahip olduğunu söyleyebiliriz. Öğrencilerin grup halinde bir arada bulunması sebebi ile doğru ve tam şekilde temizliği gerçekleştirilmeyen okullarda hastalıkların çok daha hızlı bir şekilde öğrenciler arasında bulaşması ve salgın halini alması söz konusu olabilecektir. Bu yüzden bu konuda işinin ehli ve deneyimli temizlik personelleri ile çalışan temizlik firmalarından okul temizliği konusunda destek almanız büyük bir önem taşır.

Bir okulun temizliği sırasında sadece yerlerin süpürülmesi, çöplerin toplanması ve tuvaletlerin temizlenmesi yeterli olmayacaktır. Cam ve pencerelerin, kapıların, sıraların, kalorifer peteklerinin ve duvarda asılı olan tabloların fazlasıyla toz ve mikrop barındırma ihtimali olduğundan dolayı bir okulun temizlenmesi sırasında bunlara da dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu konuda çalışacağınız kişilerin toz bezi ile tuvalette kullanılan bezleri ayrı kullanması gibi çeşitli hijyen kurallarına dikkat etmesi ve nerenin nasıl, hangi temizlik malzemesi ile temizlenmesi gerektiği konusunda eğitim alması ileride öğrencilerin sağlığını olumsuz etkileyebilecek durumlarla karşılaşılmaması bakımından önem taşır.

Öğrencilerin eğitim hayatlarını sürdürmüş oldukları okullarda gerçekleştirilecek okul temizliği konusunda işinin ehli temizlik personelleri ile çalışan ve personelinin temizlik konusundaki eğitimi ile ilgili gerekli çalışmaları yapan firmamızdan destek almanız daha hijyenik bir ortamda eğitim öğretim yapmanıza olanak sağlayacaktır. Sadece okullarda değil, eğitim ve öğretimin gerçekleştirildiği dershaneler, etüt merkezleri, temel liseler ve çeşitli kurumlarda da aynı şekilde temizlik konusunda titiz davranılması gerekmektedir. Firmamız bu konuda gereken desteği istediğiniz sayıdaki personelle doğru temizlik tekniklerini kullanarak kısa sürede gerçekleştirebilmektedir.