0505 962 07 45 cgstemizlik7@gmail.com

Otel Temizliği CGS Temizlik

Otel Temizliği CGS Temizlik

Otel Temizliği CGS Temizlik

Otel Temizliği

Temizlik dinimiz gereği olması gereken, sağlığımız için şar olan bir durumdur. Olmaz ise olmazlarımız arasındadır. Evimiz kadar tatil yaptığımız yerlerin temizliği de önemlidir. Örneğin oteller. Otel temizliği çok önemlidir. Çünkü otellerde eşyalar ortak kullanılır. Ortak kullanım alanları ve eşyaları sık sık dezenfekte edilmelidir. Otel temizliği ayrıntılı bir iştir. Bunun için otelde en çok çalışan eleman temizlik görevlileridir. Otel odaları, tuvaletler, duş kabinleri, yatak çarşafları temizliğine en çok dikkat edilmesi gereken yerlerdir. Özellikle otel odaları müşteri çıktıktan sonra köşe bucak temizlenmeli ve kaliteli dezenfeksiyon ilaçları ile dezenfekte edilmeli.

Okul Temizliği Nasıl Yapılır?

Okul temizliğinin belli başlı kuralları vardır. Bu kurallar daha çok çocukların sağlıklı bir ortamda eğitim alması için gereklidir. Özellikle tuvalet ve lavabo gibi ortak kullanılan ihtiyaç alanlarının temizliği çok önemlidir. Okul öncesi eğitim alanlarında yemekhane, tuvalet ve uyku odası gibi alanların dezenfeksiyonunda etkisi güçlü bitkisel ilaçların kullanılması gerekir. Çünkü aşırı güçlü kimyasal temizlik maddeleri çocuklarda alerjik reaksiyonlara sebep olabilir. Öğretmenlerin okul temizliğine katkı sağlaması için çocuklara bu konuda eğitim vermeli ve ortak kullanım alanlarının temiz kullanılmasını sağlamalıdır. Temizlik elemanlarının ve yemek elemanlarının okulda başları boneli ve elleri eldivenli olması gerekir. Temizliği yapılan alanların kurumadan kullanılmaması için öğrenciler dersten çıkmadan temizliğin bitmiş olması şarttır. Özellikle çok dokunulan kapı kolları ve merdiven korkuluklarının sık sık silinmesi gerekir.

Hastane Temizliği

Hastane temizliği son derece önemli bir maddedir. Hastane insanların tedavi edildiği bir yerdir. Yani enfeksiyonun, bakterinin, hastalıkların kol gezdiği bir bölümdür. Bu sebeple temizlik elemanlarına büyük iş düşüyor. Özellikle muayene alanlarının temizliğine çok dikkat edilmelidir. Bu alanlarda oturan, muayene olan ve ayakta bekleyen hastaların öksürürken, aksırırken, konuşurken ve nefes alırken çıkardıkları enfeksiyonlar her yere dağılır ve bir sonraki hastaya bulaşabilir. Hastane tuvaletleri enfeksiyon için en elverişli bölgedir. Bu sebeple hastane temizliğinde özel dezenfeksiyon malzemelerinin kullanılması çok önemlidir. hastane yönetiminin hastaları uyarması ve temizlik konusunda daha dikkatli olmaları gerektiğini söylemeleri gerekir.

 

Hemen Arayın