0 242 339 22 22+ 0505 962 07 45 cgstemizlik7@gmail.com

Temizlikte Son Nokta CGS Temizlik

Ev Temizliği Nasıl Yapılmalıdır?

Cam temizliği

Cam temizliği

 Temizlik denildiği zaman akla ilk önce ev temizliği gelir ve birbirinden farklı eşyalarla dolu olan evlerin temizlenmesi gözünüzde daha büyük bir iş haline gelir. Böyle bir durumda zamanınız yoksa ya da daha kaliteli bir temizlik gerçekleşmesini istiyorsanız temizlik şirketlerinden faydalanmanız yararınıza olacaktır. Temizlik şirketleri tarafından gerçekleştirilen temizlik işlemleri hızlı olduğu gibi daha sağlıklı ve güvenli olduğu için bireysel olarak temizlik hizmeti veren kişiler yerine firmalardan yardım almanız sizin yararınıza olacaktır.

Söz konusu eviniz olduğundan dolayı burada gerçekleştirilen temizlik işlemlerine ekstra özen göstermek gerekmektedir. İhtiyacınıza göre günlük, haftalık ya da aylık olarak temizlik şirketimizden düzenli temizlik elemanı gelmesini isteyebilirsiniz. Bu konuda size en iyi şekilde hizmet verecek olan kişilerle çalışmanızı sağlayan firmamız her elemanına ev temizliği nasıl yapılmalıdır konusunda kapsamlı bir eğitim verdiğinden dolayı alacağınız hizmetin kalitesi konusunda endişe duymak zorunda kalmazsınız. Peki, bu temizlik işlemleri sırasında hangi noktalara özellikle dikkat edilmeli ve eviniz nasıl temizlenmelidir?

Eviniz temizlenirken sizin de bilmeniz gereken en önemli husus temizlik esnasında kullanılan fırçalar, sünger, kovalar ve temizlik bezlerinin her kullanım sonrasında bol su ile temizlenmeli ve açık bir yerde kurutulmalıdır. Bunun sonrasında da dezenfekte edilmesi de gerekir. Ayrıca kapı kolu ve telefon gibi sürekli kullanılan ve elle temas edilen yerlerin temizliğine ayrıca önem verilmesi ve burada dezenfektan kullanılması da önem taşır. Buzdolabında bulunan yiyeceklerin uzun süre kalmamasına dikkat etmek ve buranın iç temizliğinin de düzenli olarak gerçekleştirilmesi önemlidir.

Mutfak tezgahı, dolapları ve lavabolarının temizlenmesi konusunda daha dikkatli olunması ve buraya yiyeceklerinizin de bırakıldığı düşünüldüğü zaman buranın doğru şekilde dezenfekte edilmesi de büyük önem taşır. Ayrıca banyo ve tuvalet temizliği konusuna da ayrıca önem vermek gerekir. Buraların sıklıkla dezenfekte edilmesi konusunda ev temizliği için size yardımcı olan kişileri uyarmanız gerekebilmektedir. Bunların dışında kalan ve çoğunlukla atlanılan bir diğer önemli husus ise banyoda kullanılan bezlerin ya da süngerlerin mutfaklarda, camlarda ya da salonlarda kullanılmaması gerektiğidir. Bu yüzden her bezin kullanım alanının farklı olduğuna da dikkat etmelisiniz.