0505 962 07 45 cgstemizlik7@gmail.com

Yüksekte Çalışma Vinçi Paşa vinç

14
Eyl

Diğer adıyla kule vinç, çoğunlukla inşaat alanlarında kullanılan, hareketli veya sabit bir taşıma sepeti üzerinde herhangi bir malzemenin hem yatay hem de dikey yönde taşınması sağlanır. Çelik gövdesi olan çok güçlü ağırlık kaldırma inşaat makinesidir. Makinen dengede alması için bom aparatının arka kısmında, ağırlık oluşturan beton denge taşları bulunmaktadır. Yüksekte Çalışma Vinçleri inşaatların katları yükseldikçe o kata kadar beraber yükselme özelliğine sahiptirler. Vinç kullanımı titiz bir çalışmayla uzman personeller gerçekleştirmelidir. Vinç kullanımda herhangi bir aksaklık ya da ihmal, vinçlerin yük taşıması sırasında inşaat alanına yıkılmasına neden olabilir. Yüksekte çalışma vinçlerin boyu uzatılmak istendiğinde, orta noktada bulunan ekleme kısmına dışarıdan getirilecek çelik bağlantılar eklenerek boyu uzatır. Uzatma işlemleri dikkat ve tecrübe isteyen konulardır, bu işlemleri uzman personellerin yapması gerekir. Yüksek çalışma vinçlerinin kullanımı, yüksek vinç operatörleri tarafından gerçekleşir.

Kule vinç operatörleri, vinçlerin yatay hareketlerini sağladıkları omun ortasında korumalı operatör kabininde bulunup, vinçi bu kabinde hareket ettirirler. Antalya Vinç Firmaları operatörleri vinç kullanımı için özel eğitim almış, yüksekte çalışabilen, telsiz kullanımını bilen kişilerdir. Yüksek vinçlerin taşıyabilecekleri ağırlıklar kapasiteleri belli olduğu için taşınacak ağırlığa göre vinç tercih edilmelidir. İnşaatlarda en çok kullanılan vinç tipi 6 tonluktur. Yüksek vinçlerde en dikkat edilmesi gereken konu vinçlerin bakımlarıdır. Aylık ve yıllık çalışma yoğunluklarına göre düzenli şekilde bakıma yaptırılmalıdır. Vinçlerin tüm bakımları uzman teknik personel tarafından ve makine mühendisleri eşliğinde yapılması gerekir. Bakımları ihmal edilen vinçlerde ağır hasarlar ve can kayıplarına yol açabilir.Firmamız yüksekte yapılacak çalışmalarda iş güvenliğini politikası uygulamaktadır. Firmamız çalışma personelleri araç ve gereçlerinde emniyet ağı, yatay/dikey yaşam halatları, kendinden makaralı düşüş önleyici sistemler ve paraşüt ipinden emniyet kemeri kullanılmasına dikkat edilmiştir.

Çalışma esnasında görüşün daha net olması için aydınlatma sağlanmalıdır. Firmamız yapılacak çalışmanın tehlike ve risk derecesine göre çalışma gözetmen eşliğinde yapılmaktadır. İskele çalışmalarında iskelelerin bağlantı noktalarına, korkuluklarına, topuk levhalarına gibi birçok kurallara dikkat ederek işin gerçekleşmesi sağlanır. Bina içinden yapılan duvar ve cephe yapımlarında yatay yaşam halatı ve paraşüt modeliemniyet kemeri kullanılmaktadır. Yüksekte çalışma risk analizlerinde acil durumlar göz önünde bulunduran firmamız gerekli CE standartlarına uygun olarak çalışan personellerin çalışma donanımlarını temin etmektedir. Yüksekte çalışma prensiplerinin hayati önem taşıdığını ve bu önemlerin ne kadar gerekliği olduğunun farkında olan firmamız bütün çalışma kurallarına uyum sağlamaktadır. Yüksekte çalışma prensipleri yükseklik ve alçaklık fark etmeksizin uygulanır. Çünkü iş güvenliği kültürünün yerleşmesindeki en büyük engel iş güvenliği kurallarına uymamak ve hafife almaktır. Antalya Vinç Şirketleri olarak kalite kontrol ve gözetim çalışmalarımızda yüksekte çalışma kurallarına sorunsuz uyum ve gerekli önemleri iş başında almaktayız.

Hemen Arayın