0 242 339 22 22+ 0505 962 07 45 cgstemizlik7@gmail.com

Dış Cephe Temizlik İşlemi CGS Temizlik

Dış cephe cam temizliği

Dış cephe cam temizliği

Dış Cephe Temizlik İşlemi

Günümüz mimarisi ile birlikte inşaat sektörü yüksek katlı yapıları tercih etmektedir. Rezidans, iş merkezi, plaza ve otel gibi bu yapılar, dış cephe temizliği için riskli ve erişimin zor olduğu alanlardır. Üstelik her yüksek yapıda dış cephe asansörleri bazılarında bulunmamaktadır.Ayrıca her yüksek yapı için cam silim platformları ve iskeleler kurulamamaktadır. Bu durumda iple erişim yöntemini kullanmak doğru bir çözüm olarak yer almaktadır. İple erişim (Rope Access) dağcılık ve mağaracılık faaliyetleri endüstriyel alanda kullanılmasıdır.  Bu sistem ile beraber yalnızca yüksek ve ulaşılması zor noktalara erişimi kolay olmamaktadır. Pek çok açıdan da avantajlı haldedir.

Dış cephe temizliği yapılan binalar görüntü kirliliğine maruz kalmamaktadır.  Yapıda herhangi bir hasar oluşmamakta ve çevreye zarar verilmez. Dış cephe temizliği profesyonellik isteyen bir iş olarak gözümüze çarpmaktadır. Dış cephe temizlik işlerinizi çok daha hızlı, etkili ve pratik bir şekilde gerçekleştiriyoruz. Güvenliği elden bırakmıyoruz. Yüksekte çalışan personellerimiz eğitimini almıştır ve hepsi İRATA sertifikasına sahiptir.

Cephe cam temizliği sistemlerimiz, çok sert su koşullarına göre tasarlamış olduğundan dolayı yüksek derece yer alan performansı ve düşük sarf malzeme maliyeti sayesinde tercih edilmektedir. Orta Doğu ve Türkiye’de su sertliği bakımından Batı Avrupa’ya göre 4–6 kat daha sert ve klorlu olarak yer almaktadır. Bu sayede, Reçine Bazlı Sistemlerin maliyet durumlarıOzmos sitemlere göre 20–25 kat daha yüksek olmaktadır. Sistemimiz şebeke suyunu 4 aşamalı olarak filtrelerden geçirerek saf su hale getirmektedir.

Cam yüzey, kompoze panel veya granit kullanılarak giydirilmiş cepheler saf su ile yıkandıktan sonra doğal halde kurumaya bırakılmaktadır. Suyun içinde mineral olmadığından dolayı doğal halde kurumaya başlayan su tanecikleri yüzeyde leke izleri oluşturmamaktadır. Sitemimizin en büyük özelliği kirli suyu dışarı atıp saf suyu teleskop kanalı ile beraber cam yüzeye vermesidir. Dolayısıyla sistem,  su sertliği her gün kullanılması durumunda aylık ortalama sarf malzeme maliyeti oldukça ucuzdur. Sistemimiz içerisinde yüksek performanslı saf su filtreleri kullanılmaktadır. Temizlemekonusundadozajlıma ünitesi olup kimyasal kullanımı zorunlu dış cephelerde gerekli oranda sisteme kimyasal göndererek yüzeydeki kirler temizlenir.