0505 962 07 45 cgstemizlik7@gmail.com

Günlük Ev temizliğinde ipuçları CGS Temizlik

Cam kaıma işlemi

Cam kazıma işlemi

GÜNLÜK EV TEMİZLİĞİNDE İPUÇLARI

Ev temizliği her kadın için zor bir uğraştır. Eğer çok düzenli gidilmezse tahmin edilenden çok daha yorucu ve bunaltıcı bir iş haline gelir. Bu yüzden ev temizliği yaparken işleri belli kategorilere ayırarak adım adım gitmek gerekir. Bunun yanı sıra her kadın kendi temizlik stilini yaratır ve bu işe başkası dâhil olduğunda nasıl yöneteceğini bilemeyebilir. Antalya temizlik şirketleri olarak ev temizliğini daha kolay hale getirmek için bazı ipuçları vereceğiz.

İşe organize bir şekilde başlamanız yapacağınız temizliğin hem çok daha az zaman almasını hem de çok daha temiz hale gelmesini sağlayacaktır. Öncelikle yatakları düzeltmekten başlamalısınız. Düzgün görünen bir yatak odanın çok daha düzenli görülmesini sağlayacaktır. Yatağın toplu olması diğer dağınıklıkları daha iyi ayırt etmenizi sağlayacaktır. Yatakları topladıktan sonra gözünüze batan dağınıklıkları yok ederek her şeyi yerine koymakla devam edin. Bu işi evin tüm bireylerine verirseniz yani herkes kendi sorumluluğunda olan odayı düzgün hale getirirse işiniz beş kat daha hızlı hallolur. Dilerseniz, Antalya temizlik firmaları sizlere bu konularda yardımcı olacaktır.

Evin bir diğer önemli yaşam alanı da mutfaktır. Eğer mutfakta yemek pişirirken kullandığınız her şeyi işi bittiği anda temizlerseniz tahmin ettiğinizden çok daha hızlı bir şekilde işinizi bitirirsiniz. Ocağınızın üstüne dökülen her şeyi döküldüğü anda temizlemenizde kurumuş lekeleri temizlemekle uğraşmamanızı sağlar. Her gün mutfakta işiniz bittikten sonra mutfak tezgâhınızı temizlerseniz mutfağınızın uzun süre temiz kalmasını da sağlarsınız. Bu işlemleri yaparken ellerinizi korumak için her zaman eldiven kullanmalısınız.

Cam temizliği de evleriniz için bir diğer önemli aşamadır. Bu aşamada öncellikle zamanlamanızı doğru seçmelisiniz. Güneşin evinize direk vurduğu zamanları seçmemeye dikkat etmelisiniz çünkü bu durum camdaki suyun çabuk kurumasına ve camınızda çizikler oluşmasına neden olur. Yumuşak bir fırçayla öncelikle yüzeyi temizleyin. Pencereleri temizlerken su damlalarının pervaza akmasını engellemek için de iç kısımlara birer havlu yerleştirin. Karbonatla çerçeveleri temizleyin farkı göreceksiniz. Ilık sirkeli suyla camları silmek de bir diğer işe yarar öneridir.

Antalya ev temizliği dikkatli ve düzenli gidildiği zaman tahmin edildiği kadar zor bir uğraş değildir. Her zaman banyodaki saç kurutma makinesini ya da düzleştiricileri düzenli tutmanız, aynalarınızı her fırsatta gün içinde silmeniz, elinize nemli bir bez alıp tozlu gördüğünüz yerleri silmeniz, sık sık hatta her gün camları açıp evinizin temiz hava almasını sağlamanız büyük temizlik yaparken işinizi kolaylaştıracaktır.

Hemen Arayın